Płacz u dwumiesięcznego dziecka

Dwumiesięczne dziecko cały dzień płacze, mimo że poprzedniego dnia było wszystko ok. Dostaje regularnie Bobolice więc kołki raczej odpadają. Proszę o pomoc. Z góry dziękuję.

U 2 miesięcznego dziecka często zaczynają się problemy z trawieniem(kolki) ale też i problemy z napięciem mięśniowym. Niemowlę nie lubi wtedy leżeć na brzuszku, pręży się , robi mostki, czasem wywraca z brzucha na plecy.Wtedy potrzebne są ćwiczenia na rozluźnienie które po instruktażu rodzic może robić sam w domu.Ważne też jest odpowiednie noszenie dziecka, jest też sposób noszenia który rozluźnia dziecko. A jeśli zaczynają się kolki bo dziecko nie wytwarza jeszcze odpowiednio dużej ilości enzymów do coraz większej ilości spożywanego mleka to można podać DELICOL- to jest enzym pomagający trawić mleko.