Rozdrażnienie, płaczliwość i zaburzenia snu u 5-tygodniowego dziecka

Witam moja córka ma 5 tygodni.Wykryto u niej w kale bakterię klebsiella pneumoniae.Dostała na nią probiotyk. Od jakiegś czasu strasznie się pręży jest rozdrażniona płacze zaciska pięści robi się czerwona , nie śpi a jeśli już uśnie to na chwile i podczas spania wierci się kręci sapie. Byliśmy u lekarza czy to kolka czy może z tej bakterii.Lekarz dał leki na kolkę. Mówi że jeśli bakteria nie daje objawów to się jej nie leczy. Pomocy co robić.Czy powinna brać antybiotyk i czy od tego może takabyć?

w 5 tygodniu życia zaczynają sie często kolki bo ilośc wypijanego mleka zwiększa się a enzymy(trawiące mleko) nie zawsze produkowane sa w wystarczającej ilości, Układ pokarmowy dziecka nie nadąża trawić mleka. Można spróbować podać DELIKOL ( zawiera enzym trawiący mleko) , poza tym Dicoflor ( bakterie przewodu pokarmowego ). Poza tym trzeba z dzieckiem wykonywać delikatne ćwiczenia nóżkami .