Problemy z wypróżnianiem u 6-tygodniowego dziecka karmionego mlekiem modyfikowanym

Witam! Mój syn ma 6 tygodni. Od 4 tygodni karmiony jest mlekiem modyfikowanym, średnio co 2,5-3 godz.Stolec oddaje raz na dobę, ma on w mniejszym stopniu kolor lekko zielony. W ciągu dnia pręży się, robi się cvzerwony na twarzy i płacze. Uspokaja go noszenie na rękach. Takie objawy jednak, najczęściej występują u niego, kiedy budzi się codziennie po 4 nad ranem. Pomimo, że jest śpiący, prężenie nie daje mu zasnąć. Przysypia na 15 min i budzi się z płaczem. Dodam, że czasami podaję mu Esputicon.

proszę podać mu lek DELIKOL ( zawiera enzym pomagający trawić mleko) poza tym podać proszę Dicoflor lub lacidobaby lub inny preparat z bakteriami jakie podaje się również podczas antybiotykoterapii. Odpowiednie bakterie wytwarzają enzymy pomagające trawic mleko . Podobno od Esputiconu lepszy jest niemiecki SAB simplex czy jakos tak .