Plamienia międzymiesiączkowe a zaburzenia hormonalne

Jak wcześniej pisałam 14 lipca kochałam się z chłopakiem. Okres dostałam w terminie, czyli 28 lipca. Był normalny, czyli obfity oraz bolał mnie brzuch dzień przed i w pierwszy dzień okresu - w normie. Kolejny okres wypada mi na 25.08 lecz wczoraj (tj. 19.08) dostałam coś jak okres, lecz trwał do dziś, czyli jeden dzień. Panikowałam trochę, że mogę być w ciąży - miałam mdłości, zawroty głowy i w ogóle dziwnie się czułam. Nie wiem co może oznaczać ten mój jednodniowy okres, a bardzo mnie to martwi. Pozdrawiam

Witam serdecznie! Plamienia międzymiesiączkowe mogą mieć różną etiologię. Najczęściej są one wynikiem zaburzeń hormonalnych, infekcji układu moczowo-płciowego, występowania nadżerek, polipów itd. Ustalenie właściwe przyczyny krwawienia możliwe jest wyłącznie po uprzednim zbadaniu pacjentki. Niemożliwe jest określenie charakteru krwawienia wyłącznie na podstawie opisu. W opisanej sytuacji ryzyko ciąży wydaje się być niewielkie, choć nie możemy jej ostatecznie wykluczyć. Jeżeli obawia się Pani, że mogło dojść do zapłodnienia, proszę wykonać test ciążowy, który rozwieje Pani wątpliwości. w przypadku uzyskania negatywnego wyniku testu, wskazana będzie wizyta u ginekologa, który przeprowadzi pełne badanie ginekologiczne. Pozdrawiam