Plamienie, krwawienie od 12 dnia cyklu, poronienie 8 tyg.

Witam bardzo serdecznie mam duzo nurtujacych mnie pytań? Sama nie wiem od czego zacząć. Mam 27 lat i należę do osób otyłych waże 103 kg, przy wzroście 178 cm. Od zawsze miałam bolesne ze skrzepami miesiączki, miesiączkuja od 12 roku życia, pojawiały sie co 21- 24 dni, bardziej mam do czynienia z nadmiarem krwawienia niz ich brakiem, od ponad 1,5 roku te plamienia krwawienia się pojawiały, w grudniu dostałam dufaston stwierdzono niedobór progesteronu w drugiej fazie, w 15 dniu cyklu był 4,2 cykl poźniej wynosił 7,2 bralam dufaston gdy go skonczylam i nie pojawila sie mc zrobilam test wyszedl pozytywny, zaszłam w ciążę.

Jak się dowiedziałam od razu zaczęłam brać z powrotem dufaston niestety na przełomie 4/5 tygodnia zaczęłam plamić, leżałam w szpitalu 2 tygodnie i w domu 2 tygodnie będąc na dufastonie i luteinie. Niestety maleństwo się nie rozwijało tak jak powinno rosło bardzo powoli, do tego od początku był krwiak, od tego zdarzenia minęło już 3 mc i pojawił się ten sam problem od 12 dnia cyklu tak sobie podkrawaim, 12 dniu cyklu bolał mnie jajnik z prawej strony podbrzusze było napięte miałam nadzieję, ze to jest tzw krwawienie poowulacyjne, ale nie wiem dokladnie czy jest to mozliwe zebym w tym dniu miala juz owulacje, cykle mam 29 dniowe teraz. I tak rano z nocy przy oddaniu moczu pojawiaja sie upławy raz takie jak białko kurze z "pajaczkami krwi" raz białe lepkie i ciągnące. Mierzę temperaturę w tym cyklu codziennie o 5 rano i tak: dz. 8 -- 36,02 dz. 9 -- 35,98 dz.10 -- 36,15 dz.11 -- 35,98 dz.12 -- 36,01 dz.13 -- 36,09 dz.14 -- 36,16 dz.15 -- 36,35 dz.16 -- 36,50 dz.17 -- 36,35 dz.18 -- 36,31 dz.19 -- 36,41 dz.20 -- 36,48 czyli od 13 dnia temp. się podniosła. Czy to oznacza ze mialam w tym cyklu owulację? Miałam już robione takie badania jak progesteron, estradiol, prolaktyna, lh i tsh,testosteron, na tarczyce tez tsh i t3 t4 wyszly w normie, robilam cukier już dawno i wiem iz jestem zagrozona cukrzyca na czczo byl 5,33 a po dwoch godzinach 7,17 jak stosuje diete i mierzyłam przez dwa tygodnie cukier na czczo był w normie.

Nadal nie znam przyczyny tych krwawien od 12 dnia cyklu, na usg dopochwowym nic nie wyszlo narządy rodne w porzadku, jakby tego było malo to mamy z mężem ta same grupe krwi "0" lecz ja mam Rh - a mąz Rh+. W rodzinie obie babcie poroniły, jedna krwawiła po urodzeniu 3 dziecka krwawiła na okrągło i stwierdzono zapalenie przydatków ma usuniete jajniki, i cześć macicy. Mnie jajniki bolą tylko na tzw. połowie cyklu. Potem powoli ten ból ustaje. Naleze do osbób które stres zajadaja :(, jadłabym wtedy bez opamiętania. Jestem bardzo wrażliwa i wręcz znerwicowaną osobą,mam lekki sen, na studiach brałam przed sesja afoban, teraz nie biore żadnych leków tego typu. Nerwice mam w "genach" po babci i mamie, do tego dochodza wraźliwe jelita, raz mam biegunke raz zaparcia i ciągłe wzdęcia zwłaszcza jak sie zdenerwuję. Jestem alergikiem, ujawniła sie u mnie niedawno alergia na mąke pszenną. Nie jadam produktów, w których jest mąka mimo to nie chudnę, mimo tego iż pracuje w malym sklepie spożywczym w którym caly czas chodze podnosze towary. Bardzo prosze o poradę co mogę jeszcze zrobić, by dojść do tego co mi dolega. Dlaczego maleństwo sie nie rozwijało, i ten krwiak skąd sie wziął, dodam iż to były nasze 1 starania o dzidziusia i udane, lecz nie dokońca. Leżałam nawet w szpitalu na badaniach hormonalnych i wszyszły wtedy ok. Ile ma wynosić progesteron w 15 i 22 dniu cyklu, zrobiłam progesterno w 22 dniu bedac na dufastonie i wynosil 9,5 cieszyłam sie iż niedużo mi brakuje do 10 ale lekarz stwiedził ze to za niski poziom to jaki on ma być, i co zrobić zeby te lekkie krwawienia ustapiły jak biore od 16 dnia dufaston do 26 to rzadko mi sie zdarzy zaplamić lecz ja mam te lekkie krwawienia juz od 12 dnia cyklu, jeszcze dobrze nie skoncze miesiaczki. Pozdrawiam serdecznie i zgóry dziekuję za poradę :) Oczekuję z niecierpliwośćia na odpowiedź.

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Natura jest bardzo mądra, czasami nawet o wiele bardziej niż zaawansowane możliwości diagnostyczne. Dziecko mogło być np obciążone wadą, mogło nie mieć na tyle "siły" aby się rozwijać. Nie przekreśla to możliwości donoszenia kolejnej ciąży.
Kiedy już Pani zajdzie w ciąże to lepiej nie dźwigać ciężarów, pilnować diety (ograniczone cukry proste, jeść makoroy pełnoziarniste, mąkę z grubego przemiału).
Krwawienia w środku cyklu mogły być krwawieniami okołoowulacyjnymi - czasami się zdarzają i wiążą się z uwolnieniem komórki jajowej. Mogą im towarzyszyć delikatne pobolewania w okolicy jajnika, z którego komórka jajkowa została uwolniona.

Życzymy powodzenia.