Plamienie okołoowulacyjne

W 14 dniu cyklu na usg pecherzyk 17 mm, endometrium 10. Dzis tj 19 dzien cyklu w nocy silny bol w jajniku (jakby mi cos peklo) i kilka godzin pozniej plamienie brazowo-czerwone. Cykle bardzo nieregularne, leczona tarczyca, temp nie mierze. Podejrzewam plamienie okolo owulacyjne lub przedwczesny okres. Jesli rozkreci sie okres to znaczy ze mam niedomoge lutealna? Moze powinnam zazyc na wszelki wypadek luteine, tylko jezeli jednak to owulacja to zazycie jej nie zaszkodzi?

Proszę w tej sprawie skonsultować się najlepiej bezpośrednio z prowadzącym ginekologiem. To on znając Pani historię zdrowotną powinien zadecydować o dalszym postępowaniu.