Plamienie podczas stosowania krążka NuvaRing

Od jakiegoś czasu stosuję Nuvaring.Teraz jestem przy 'końcówce' piątego krążka, dziś go usuwam, jednak niepokoi mnie fakt, że dwa dni temu zaczęłam plamić. Taka sytuacja zdarza się drugi raz (ostatnio dwa cykle wcześniej). Przy pierwszym krążku plamiłam cały miesiąc, jednak mój lekarz ostrzegł mnie, że taka sytuacja może mieć miejsce. To plamienie niepokoi mnie, ponieważ jest to końcówka 3 tygodnia stosowania. Czy są powody do obaw? Co to może oznaczać? Panikuję, a wizyta dopiero za 1,5 tygodnia

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, plamienie może być niegroźnym skutkiem ubocznym działania substancji zawartych w krążku, kontakt z ginekologiem jest jednak wskazany, wykluczyć należy przede wszystkim infekcję.