Plamienie, świąd i pieczenie po współżyciu

Ok. poltora miesiaca od współżycia pojawił się świąd,pieczenie, plamienie ( pomimo tabletek anty). Lekarz stwierdził wirusa HPV pomimo braku klykcin. Przepisana Condy****. Po tyg pojawiły się wypustki i białe krostki na sromie mniejszym. Czy klyciny powoduja jedynie malo niebezpoieczne hpv/ +obecnie język piecze, jest żółto-biały nalot z czerwonymi plamami i powiekszonymi kubkami smak. , czy możliwe aby vir zaatakował jamę ustna? jesli tak,jakie sa wowczas objawy i jakie zastosowac leczenie?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane zmiany mogą być kłykcinami kończystymi. W celu ustalenia szczepu wirusa konieczne jest wykonanie badań dodatkowych. W celu ustalenia przyczyny infekcji w obrębie jamy ustnej konieczna będzie wizyta u lekarza. Jeśli zastosowane leczenie nie przynosi oczekiwanych efektów proszę udać się na wizytę kontrolną do specjalisty ginekologa.