Plamki krwi podczas wypróżnienia

Dziś podczas wydalania na papierze zauważyłem plamki krwi.Nie jest to jakaś nowość.Od czasu do czasu tylko to występuje(1-2 na miesiąc,czasami w ogóle).te plamki są gdy ''głębiej'' używam papieru,być może troszkę podrażniam tam okolice.Dodam,że dziś jestem osłabiony,piję alkohol od 5 dni bez przerwy w różnych ilościach,może to właśnie wina alkoholu,a 3 tygodnie temu byłem operowany na przepuklinę pachwinową. Czy pojawiająca się krew to od razu jakaś choroba?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane dolegliwości mogą być spowodowane chorobą hemoroidalną. Proszę udać się na wizytę do specjalisty proktologa, który wdroży odpowiednie postępowanie.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Najprawdopodobniej ma Pan hemoroidy. Sugeruję skonsultować problem ze swoim lekarzem rodzinnym.