Plamy na języku pojawiające się pod wpływem stresu

Mam problem z językiem. Od długiego już czasu pojawiają mi się takie plamy na języku, czytałam w internecie i chyba jest to język geograficzny. Plamy pojawiają się, za jakiś czas znijkają i od nowa. Myślę, że może być to związane ze stresem, gdyż w czasie ferii czy wakacji było dużo lepiej. Jak można poradzić sobie z tym problemem?

Proszę skorzystać z pomocy psychologa. Objawy somatyczne o niejasnym pochodzeniu często związane są z funkcjonowaniem psychicznym (czyli także zadowoleniem z życia, poczuciem szczęścia i realizacji itp) Jeśli występują także inne objawy- lękowe i somatyczne mogą oznaczać zaburzenia nerwicowe, a te najlepiej leczy się psychoterapią.
Warto, żeby miała Pani jakieś wsparcie, miejsce, gdzie będzie Pani mogła przepracować trudne emocje, czuć się pewniej i swobodniej, poczuć się wartościowo jednostką.
Warto także przyjrzeć się temu, skąd biorą się objawy- czy w następstwie trudnych wydarzeń? W jakich okolicznościach najczęściej? Co wówczas pomaga?

Witam
Myślę że posiadanie języka geograficznego musi być dosyć intrygujące, a z drugiej strony może warto udać się do lekarza endokrynologa i zbadać poziom hormonów, poza tym ograniczyć stres.
pozdrawiam
Anna Suligowska