Planowanie ciąży a cytomegalia

Witam. Wraz z podjęciem decyzji o staraniu się o dziecko, zrobiłam badania na różyczkę, toksoplamozę i cytomegalię. Wyniki dwóch pierwszych badań mój lekarz jednoznacznie odczytał, ale na cytomegalię zlecił powtórzyć IgG, a po tym wyniku jeszcze awidność. Mam tylko jedno pytanie: czy teraz możmy się starać o dziecko, czy może poczekać lub zrobić jeszcze badania? I badanie: IgG 109,80, IgM 0,30; II badanie: IgG 124,90, awidność 0,77% graniczna.
KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu

Mezoterpia igłowa twarzy i dekoltu

Mezoterapia igłowa to zabieg, który możesz odbyć w gabinecie dermatologii estetycznej. Polega na wstrzyknięciu substancji leczniczych bezpośrednio w obręb skóry. Zobacz, jak wygląda zabieg.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

ze względu na obecność u Pani przeciwciał w klasie IgG oraz IgM, nie można było dokładnie określić fazy zakażenia CMV. Aktywna choroba jest niebezpieczna dla rozwijającego się płodu. Niekiedy w rozwianiu wątpliwości pomaga wykonanie badania awidności przeciwciał w klasie IgG. U Pani wynik wyszedł jednak graniczny, co jest wynikiem niejednoznaczynym, czyli nie można ocenić, czy zakażenie jest starsze, czy też świeższe niż 3 miesiące.

W badaniach narastają Pani przeciwciała w klasie IgG, co może świadczyć o świeższym zakażeniu. Warto wykonać to badanie ponownie i wstrzymać ze staraniem o dziecko do czasu, aż uzyska Pani wynik.

Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty