Badanie na cytomegalię a planowanie dziecka

Witam, z mężem planujemy dziecko i zrobiłam badanie na cytomegalię. Wyniki wyszły następujące: IgG: >500, natomiast IgM: 1,960. Wynik świadczy o chorobie w pełni. Czy w związku z w/w wynikami powinniśmy się wstrzymać z decyzją o dziecku? Byłam u ginekologa i skierował mnie do lekarza chorób zakaźnych jednak bardzo trudno się dostać. Nie wiem co robić, czy czekać na wizytę u "zakaźnika" czy zrobić po miesiącu jeszcze raz IgG, IgM oraz awidność. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Zarówno czekanie na wizytę u lekarza chorób zakaźnych jak i powtórne wykonanie badań poziomów przeciwciał w klasach IgG i IgM oraz awidności są wskazane.
Do momentu jednoznacznego określenia czy zakażenie jest "stare" czy "świeże", dla bezpieczeństwa powinniście się Państwo wstrzymać ze staraniami o dziecko.