Badania na cytomegalię u 5-tygodniowego dziecka

witam , mam 5 tyg córeczkę która urodziła się bardzo mała 2,400 w 38 tyg ciąży ,zrobiono jej badania na cytomegalię i przeciwciała igg wyszły jej dodatnie187 a igm ujemne . Zrobiłam też sobie takie badania i mi wyniki wyszły podobne igg 227 i igm ujemne . Przeciwciała córeczka dostała ode mnie przez łożysko , mam się martwić ? czy te przeciwciała jej znikną ? Czy powinnam córeczce wykonać jakieś dodatkowe badania? Do lekarza -patologia noworodka mam termin za miesiąc więc się martwię .

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę się nie niepokoić i spokojnie poczekać na wizytę. Te przeciwciała nie zaszkodzą dziecku nie wymaga ono w tej chwili jakieś specjalnego postępowania.