Planowanie ciąży a endometrioza

Witam mam dziecko 13-letnie i jak zaszłam w ciążę to już w tedy prawdopodobnie miałam endometriozę.Teraz mam problem z zajściem w ciążę,z partnerem staramy się bardzo długo lekarze mówią że to prawdopodobnie endometrioza, skąd mam wiedzieć czy jestem płodna .Bardzo chcę zajść w ciążę co mam zrobić ? Co miesiąc czekam na opóźnienie miesiączki z nadzieją że w końcu zaszłam w ciążę i co miesiąc jestem rozczarowana ponieważ miesiączka się pojawia, jest bardzo bolesna ,bardzo proszę o pomoc !

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W opisanym przez Panią przypadku najbardziej prawdopodobną przyczyną niepłodności najpewniej rzeczywiście jest endometrioza. Jeśli ma Pani jednak jakiekolwiek wątpliwości, sugeruję konsultację z ginekologiem - najlepiej specjalistą zajmującym się konkretnie problematyką niepłodności.