Badania hormonalne przed zajściem w ciążę

Witam- od ponad 2 lat staram się zajść w ciążę .Mąż ma prawidłowe normy nasienia ja owulację mam też potwierdzoną .Mamy już córkę która ma 9 lat. Ostatnio zauważyłam ,że mam podniesioną temperaturę ok 37,2 od 13dnia cyklu .może dochodzi do zapłodnienia ale się nie zagnieżdża ,Może to coś z hormonami -jakie badania powinnam zrobić?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli od 2 lat nie może Pani zajść w ciążę, to rzeczywiście możemy już mówić o problemie niepłodności. W takim przypadku, w celu ustalenia przyczyny problemów z zajściem w ciążę, konieczna jest dokładniejsza diagnostyka którą powinien pokierować specjalista ginekolog zajmujący się problematyką niepłodności. Wykonywanie badań na własną rękę "w ciemno" właściwie nie ma sensu.