Możliwość wykonania badań przy problemach z zajściem w ciążę

jakie badania powinnam wykonać od roku czasu nie mogę zajść w ciążę mąż miał badanie nasienia jest ok a ja miała wykonane badanie drożności jajowodów było bardzo bolesne mino znieczulenia lekarz stwierdził iż są drożna ,nadmienię że posiadam już 11 letniego syna i przeszłam zabieg aborcji 6 lat temu proszę o radę jakie jeszcze badania powinnam przejść

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli od roku stara się Pani o dziecko to najpewniej możemy myśleć o problemie niepłodności. Przede wszystkim powinna Pani zatem skonsultować się ze specjalistą ginekologiem, który zajmuje się problematyką niepłodności. Koniecznie powinna mieć Pani wykonane szczegółowe badania dodatkowe w kierunku zaburzeń hormonalnych, chorób układowych, itd. Niewykluczone jednak, że niepłodność może być konsekwencją wykonanej aborcji.