Planowanie ciąży po usunięciu implantu antykoncepcyjnego

Witam. 9 grudnia 2013 wyjelam implant podskorny po 5,5 miesiacach, ze wzgeldu na zle samopoczucie. Dzis mamy juz 14 kwietnia 2014, a ja wciaz nie moge zajsc w ciaze. Kiedy moj organizm sie ustabilizuje?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Po pierwsze proszę pamiętać, że statystycznie starania o ciążę trwają około 6 miesięcy. Po drugie po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej organizm niektórych kobiet potrzebuje nawet kilku miesięcy, by wrócić do "pełnej" formy. Póki co nie powinna się Pani zatem niepokoić. Jeśli ma Pani jednak jakiekolwiek wątpliwości, sugeruję konsultację ze specjalistą ginekologiem.