Płuca bez uchwytnych zmian naciekowych, w dolnych polach blizny miąższowe

Dzień dobry, prosił bym o interpretacje wyników rtg klatki piersiowej: Płuca bez uchwytnych zmian naciekowych, w dolnych polach blizny miąższowe, po lewej nie można wykluczyć pęcherza rozejmowego ok 5x3cm. Serce niepowiększone w wymiarze poprzecznym. Nieco uwypuklony wydaje się obrys części wstępującej aorty - być może wariant budowy, ale podobny obraz może być m.in. objawem zaburzeń hemodynamicznych w ujściu aortalnym lub odcinkowego poszerzenia aorty.

Lek. Tomasz Budlewski

konieczne jest rozszerzenie diagnostyki. proszę koniecznie udać się do lekarza pulmonologa.