Płyn w zatoce Douglasa i po lewej stronie macicy

Dzień dobry, mam 28 lat i jestem kobietą. Dzisiaj miałam wizytę u ginekologa i podczas wykonywania usg pani dr oznajmiła, że mam dużo płynu w zatoce douglasa i nie tylko tam. Płyn znajduje się również po lewej stronie macicy. Ciąży nie stwierdziła, wspomniała coś o pęcherzyku. Co mam o tym myśleć? Martwię się. Nie dostałam żadnych leków w związku z tym płynem, tylko na uregulowanie cyklu miesiączkowego, bo z takim problemem zgłosiłam się do ginekolog. Proszę o radę

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Powinna Pani zgłosić się do lekarza (najlpeiej internisty). Płyn wymaga wyjaśnienia.