Pływanie i ćwiczenia przy zakrzepicy żył głębokich podobojczykowych

Witam, w lutym tego roku zdiagnozowano u mnie zakrzepice żył głębokich podobojczykowych. Mimo brania leków i noszenia opaski uciskowej ręka nadal jest spuchnięta. Ostatnio po pływaniu robi się sina. Czy mogę kontynuować pływanie czy lepiej sobie odpuścić? Czy mogę ćwiczyć? Dodam, że w grudniu będę miała badania na trombofilie.

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

opisane objawy świadczą o tym, że wciąż jest problem z zakrzepicą. Zsinienie świadczy o tym, że doszło do niedotlenienia kończyny po wysiłku dlatego najbezpieczniej będzie zaprzestać tak intensywnych wysiłków. Proszę udać się do lekarza. Możliwe, że konieczne będzie zintensyfikowanie leczenia.

Pozdrawiam.