Po czym rozpoznać okres przedmenopauzalny?

Mam 40 lat, jestem wegetarianką od 20 lat , nie mam dzieci - czy jest możliwe , że zaczął się u mnie okres przedmenopauzalny ? Dodam, że mama i babcia przechodziły menopauzę w okolicach pięćdziesiątki.

Dzień dobry!

A czy zauważa Pani u siebie jakieś objawy menopauzy? Np. spadek kondycji, duszności, nadmierna potliwość, tycie, nieregularność krwawienia miesięcznego, napady gorąca, uczucie przemęczenia lub bezsenność, nadmierna drażliwość lub wahania nastrojów, niekorzystne zmiany w życiu seksualnym itp.

Pozostając pod stałą opieką lekarza ginekologa, jest możliwa ocena, czy zbliża się Pani do okresu menopauzy, czy jeszcze nie.

Pozdrawiam!