Po jakim czasie działa antybiotyk?

Dzień dobry, chciałabym zapytać po jakim czasie działa antybiotyk? Po ilu dniach brania antybiotyku i braku poprawy stanu zdrowia mogę stwierdzić, że antybiotyk jest źle dobrany? Dostałam doksycyklinę na 7 dni (2 x 100). Czy przy braku poprawy np piątego dnia mogę odstawić antybiotyk czy też w takiej sytuacji brać go dalej mimo, że nie działa? Po jakim czasie działa antybiotyk? Nie wiem, co mam teraz robić - czy powinnam brać doksycyklinę dalej, do końca kuracji, czy może skoro i tak na mnie nie działa to lepiej ten antybiotyk odstawić? Z drugiej strony myślę też sobie, że może niektóre antybiotyki zaczynają działać dopiero pod koniec ich przyjmowania albo nawet po zakończeniu, więc może jednak warto przyjąć leki do końca? Co zrobić żeby było dobrze? Będe wdzięczna za każdą informację i odpowiedź w mojej sprawie. Pozdrawiam serdecznie.

Lek. Katarzyna Szymczak

Poprawa powinna nastapić po 48-72 godzinach, jeśli po tym czasie nie ma poprawy powinna się Pani skonsultować z lekarzem.
Pozdrawiam