Zapytaj lekarza

7 4 0 , 3 9 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Po jakim czasie od zakończenia terapii można już pić?

Witam, biorę antybiotyk Augmentin SR 1000mg, po jakim czasie od zakończenia terapii mogę napić się alkoholu? Za 5 dni czeka mnie impreza córki, a chciałbym napić się 3-4 piw i zastanawiam sie czy mogę.
MĘŻCZYZNA, 23 LAT 2 miesiące temu

Dolegliwości w górach

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

od momentu zakończenia antybiotykoterapii z alkoholem warto wstrzymać się jeszcze przez 48-72 godziny, licząc od przyjęcia ostatniej dawki leku. Alkohol co prawda nie wchodzi w interakcje z lekiem Augumentin, ale jednak hamuje działanie antybiotyku, a jak wiadomo w przypadku tej grupy leków bardzo istotne jest przyjęcie wszystkich dawek leku.

W tym wypadku należy także pamiętać, że organizm potrzebuje czasu na zregenerowanie się po infekcji oraz leczeniu antybiotykiem, stąd warto zachować umiar w spożyciu alkoholu. Proszę zapoznać się z odpowiedzią eksperta na to pytanie: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ile-czasu-po-odstawieniu-antybiotyku-moge-spozywac-alkohol.

Być może zainteresuje Pana także ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/antybiotyki-a-alkohol.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy