Po jakim czasie mogę rozpocząć współżycie bez zabezpieczenia?

Dzień dobry , od 6 dni przyjmuje tabletki antykoncepcyjne Yasmin , w ulotce jest napisane że swoją skuteczność osiągają po 8 dniach stosowania , czy mogę uprawiać seks bez dodatkowych zabezpieczeń ? Czy jednak poczekać te kilka dni dla pewności ? Pytam bo w innych źródłach mówią że tabletki działają od pierwszego dnia stosowania , o ile weźmie się je pierwszego dnia cyklu , ja tak zrobiłam .

Redakcja abcZdrowie

Witam,

prawidłowo stosowane tabletki antykoncepcyjne gwarantują pełną ochronę przed ciążą już od pierwszego dnia zażywania preparatu. By tak było, zaleca się zażycie pierwszej pigułki pierwszego dnia cyklu, to jest pierwszego dnia krwawienia menstruacyjnego.

Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/jak-dzialaja-pigulki-antykoncepcyjne.

Wówczas nie jest potrzebna dodatkowa ochrona – ani następnego dnia, ani przez pierwszy tydzień, tak jak Pani wspomniała. Proszę pamiętać, że tabletki gwarantują ponad 99-procentową ochronę, niemniej również mogą okazać się zawodne, jak każda inna metoda antykoncepcyjna.

Być może pomocny okaże się także ten materiał, zachęcam do zapoznania się z nim: https://portal.abczdrowie.pl/jak-przyjmowac-tabletki-antykoncepcyjne.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.