Zapytaj lekarza

7 4 0 , 5 4 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Po jakim czasie mogę rozpocząć współżycie bez zabezpieczenia?

Dzień dobry , od 6 dni przyjmuje tabletki antykoncepcyjne Yasmin , w ulotce jest napisane że swoją skuteczność osiągają po 8 dniach stosowania , czy mogę uprawiać seks bez dodatkowych zabezpieczeń ? Czy jednak poczekać te kilka dni dla pewności ? Pytam bo w innych źródłach mówią że tabletki działają od pierwszego dnia stosowania , o ile weźmie się je pierwszego dnia cyklu , ja tak zrobiłam .
KOBIETA, 19 LAT 2 miesiące temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

prawidłowo stosowane tabletki antykoncepcyjne gwarantują pełną ochronę przed ciążą już od pierwszego dnia zażywania preparatu. By tak było, zaleca się zażycie pierwszej pigułki pierwszego dnia cyklu, to jest pierwszego dnia krwawienia menstruacyjnego.

Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/jak-dzialaja-pigulki-antykoncepcyjne.

Wówczas nie jest potrzebna dodatkowa ochrona – ani następnego dnia, ani przez pierwszy tydzień, tak jak Pani wspomniała. Proszę pamiętać, że tabletki gwarantują ponad 99-procentową ochronę, niemniej również mogą okazać się zawodne, jak każda inna metoda antykoncepcyjna.

Być może pomocny okaże się także ten materiał, zachęcam do zapoznania się z nim: https://portal.abczdrowie.pl/jak-przyjmowac-tabletki-antykoncepcyjne.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.


Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy