Zapytaj lekarza

7 2 9 , 0 2 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Po jakim czasie od ostatniego zastrzyku można uprawiać seks?

Witam mam pytanie , kilka dni temu zakończyłam leczenie penicylina prokainową, ponieważ chciałam się wyleczyć z kiły. Po jakim czasie od ostatniego zastrzyku , można uprawiać seks? I czy jest szansa. Że mogę teraz zostawić ponownie zarażona przez kogoś nią. Czy jest jakiś okres ochronny j ta penicylna która dostawałam , chroni dla mnie barierę ochronną. ? Pytam bo nie stety nie wytrzymałam j uprawiałam seks na 5 dni przed zakończeniem kuracji ze swoim partnerem.. poniosło Nas j się nie zabezpieczyliśmy. I boje się że mogłam go zarazić a on teraz mnie spowrotem. Będę wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam.
KOBIETA, 30 LAT 2 tygodnie temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Leczenie kiły powinno obejmować obu partnerów seksualnych. Wg standardów do leczenia powinno się stosować penicylinę benzatynową. Penicylinę podaje się domięśniowo jednorazowo lub raz w tygodniu przez trzy kolejne tygodnie (w zależności od fazy kiły). O wyleczeniu świadczą niskie/obniżające się miana odczynów kiłowych. Abstynencja seksualna powinna być zachowana do uzyskania spadku mian przeciwciał. pozdrawiam, KG. www.prepmed.pl

Specjalista chorób zakaźnych, hepatolog i seksuolog.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy