Po jakim czasie od usunięcia zębów należy założyć sztuczną szczękę?

Witam tydzień temu miała wykonywana ekstrakcję zębów wyrwano mi 8 stałych zebow w sumie u góry nie mam nic kiedy mogę założyć szczękę przymierzałam ją ale jak narazie nie pasuje mam jeszcze szwy w dzionsloch prosze o odpowiedz dziękuje

Może to być proteza natychmiastowa,którą z czasem należy skorygować , względnie jeżeli są takie możliwości można poczekać do pełnego wygojenia.