Po jakim czasie skutki uboczne się pojawią?

Witam, od wielu miesięcy biorę paroksetyne 20mg na nerwice lękową i stany depresyjne. Ostatnio bardzo mi się pogorszyło i lekarz zalecił zwiększenie dawki do 30mg, jednak obawiam się bardzo skutków ubocznych które odczulem bardzo za pierwszym razem. Moje pytanie brzmi po jakim czasie skutki uboczne się pojawią? Pierwsza zwiększoną dawkę wziąłem 1,5h temu i czekam jak na szpilkach co się stanie, kiedy mam się tego spodziewać? Dziękuję z góry za odpowiedź

Dobry Wieczór Panu,

Z mojej strony zachęcałabym Pana mocno do podjęcia terapii poznawczo-behawioralnej, która nie powoduje skutków ubocznych
i leczy przyczynę symptomów.

Serdeczności i pomyślności dla Pana,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Witam Pana,

skuteczną metoda leczenia zaburzeń lękowych, bez skutków ubocznych, jest psychoterapia poznawczo - behawioralna, krótkoterminowy proces wykazujący optymalny efekt w leczeniu problemów; lekowych, depresyjnych, nerwicowych.

Pozdrawiam serdecznie