Jak długo utrzymują się objawy uboczne Anafranilu?

Mam pytanie od 177dni biorę anafranil na zaburzenia lękowe od kilku dni pojawiły się skutki uboczne takie jak nadmierna potliwość czy ten skutek uboczny z czasem przejdzie

Witam Pana,
zaburzenia lękowe skutecznie leczy się metodą psychoterapii poznawczo - behawioralnej. Nie ma skutków ubocznych, nadmierna potliwość może być objawem pobudzenia układu współczulnego, który uruchamia mechanizm zaburzeń lękowych - wskutek negatywnego toku myślowego. Farmakoterapia nie koryguje procesów poznawczych, niweluje tylko objawy, jednak nie zawsze optymalnie.
Pozdrawiam serdecznie