Po jakim czasie zaczną te leki działać?

U obu synów jest glista. Starszy (7) lat dostał zentel 400 mg w piątek 6 marca. Młodszy (2)lata dostał dawkę pyrantelum 2,5 ml. Po jakim czasie zaczną te leki działać? 2 dawkę mam podać za 2 tygodnie. Pozdrawiam

Lek. Bartosz Szarawarski

Leki zazwyczaj działają w ciągu 1 doby. Słabo wchłaniają się z przewodu pokarmowego, działają na pasożyty w świetle jelit, więc muszą dotrzeć do robaków dzięki ruchom perystaltycznym wraz z pokarmem.