Zapytaj lekarza

7 4 0 , 9 6 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy tabletki zaczęły działać?

Witam w drugiej dobie przestałam karmić piersią dziecko dostalo butelkę ..Ja dostałam od lekarza tabletki gdzie były tylko 2 dostinex na dwa dni wzięłam wczoraj jedna i dziś wezmę kolejna..piersi są twarde i rozmasowuje je ale.pokarm nie leci czy ten obrazek zejdzie Czy tabletki zaczęły dzialac
KOBIETA, 36 LAT 10 miesięcy temu

Palenie vs. karmienie piersią

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

zwyczajowo lek ten stosuje się, by przerwać laktację w dawkowaniu 0,25 mg co 12h przez 2 dni – jeśli pokarm nie wypływa, to oznacza, że lek zadziałał, hamując wydzielanie prolaktyny. Jego działanie u osób zdrowych utrzymuje się do 28 dni. Oto odpowiedź naszego eksperta na pytanie o stosowany przez Panią lek: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-dlugie-jest-dzialanie-leku-dostinex.

Natomiast obrzęk piersi spowodowany jest zastojem mleka – niestety zarówno podczas stopniowego odstawiania dziecka od piersi, jak i w sytuacji konieczności nagłego zahamowania laktacji należy odciągać nadmiar mleka aż do uczucia ulgi tak, by nie doprowadzić do zastojów i zatkania przewodów mlecznych. Więcej w tym artykule: https://parenting.pl/odciaganie-pokarmu. Może to prowadzić do groźnego zapalenia piersi. Jeśli ból i obrzęk nie ustępują, proszę stosować chłodne okłady z kompresów żelowych lub ze zmiażdżonych liści kapusty.

Sugeruję skontaktowanie się z lekarzem, położną lub certyfikowanym doradcą laktacyjnym w celu skontrolowania piersi i sprawdzenia, czy nie doszło do zastojów mleka. Proszę zapoznać się z odpowiedzią eksperta na pytanie internautki: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zahamowanie-laktacji-domowymi-sposobami.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.


Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy