Zahamowanie laktacji domowymi sposobami

Dzień dobry, jestem na etapie odstawiania sybka od piersi. W jaki sposób mogę zahamować laktacje domowymi sposobami? Na razie wprowadzilam zadsze i krótsze karmienia, zimne okłady na piersi po karmieniu, sprasowana kapustę jako okład na piersi. Mleka jednak mam w dalszym ciągu dużo, a stosuje te wszystkie metody od około tygodnia czasu. Zaznaczę również, że piersi mnie bolą.

Lek. Tomasz Budlewski

Odstawienie od piersi wymaga cierpliwości, proszę z dnia na dzień zmniejszać liczbę karmień, np. tylko na noc. To może potrwać jakiś czas aż pokarm zniknie. Proszę uważać aby nie doszło do zapalenia gruczołu piersiowego!! Ból, obrzęk mogą o tym świadczyć, wtedy należy niezwłocznie udać się do ginekologa.