Pobieranie wycisku do koron

Mam mieć zakładane korony. Miałam robiony wycisk i dziś sie dowiedziałam że mam przyjść na powtórne pobranie wycisku bo tamten został zwrócony przez protetyka. Zaczęłam trochę się bać czy ten dentysta zrobi mi te korony dobrze skoro ma problem z pobraniem wycisku. Czy to świadczy o jego niekompetencji czy takie rzeczy zdarzają się często ? Mam już trochę zachwiane zaufanie bo wczesniej żle mi zrobił wypełnienie. chciałabym prosić o radę czy mam myśleć o zmianie dentysty?

Wybór jak zwykle należy do Pacjenta.Powierzając lekarzowi swoje zdrowie należy mieć do niego zaufanie.Jeżeli nie jesteśmy przekonani do tego lekarza proponuję zmienić gabinet.

Dzień dobry,
nei wiem czy stomatolog jest kompetentny czy nie. Ważne jest, że i stomatolog i protetyk patrzą na wycisk uważnie i widzą błędy. Nieraz zdarza się, że wycisk trzeba powtórzyć. Dokładność wycisku nie zależy tylko od umiejętności stomatologa, ale również od warunków w jakich został pobrany: czasem nie ustaje krwawienie z dziąsła po szlifowaniu, czasem przeszkadza nadmiar śliny, pochylone ustawienie zębów, łyżka wyciskowa - powodów może być bardzo dużo. Czasem należy nawet dwa czy trzy razy ponowić wycisk. W innych przypadkach udaje się od razu. Ważna jest szczelność koron.