Dobieranie koloru przyy wybielaniu zębów

Jestem umówiony na poniedziałek na wybielanie zębów i na wtorek mam już wizytę żeby przygotować zeby pod korony robie 4 przednie brak dwójki także bedzie mostek i jedna koronka ale martwię się tym że kolor pod korony będzie dobrany za wcześnie słyszałam że trzeba odczekać 10 -14 dni po wybielanie żeby kolor się ustabilizowal czy jest możliwość dobrania koloru później czy to musi być tego samego dnia ? Dziękuję

Po wybielaniu zębów należy odczekać do 2 tygodnie - wtedy kolor będzie tym ostatecznym. Nie wiem jaką metodą Pani stomatolog będzie wykonywał całą pracę protetyczną - jeśli na wizycie, na której będzie szlifował zęby pod korony będzie dobierał kolor to lepiej wstrzymać się te kilkanaście dni z całą procedurą ( żeby mieć pewność, że będzie Pani zadowolona z całej pracy ).

Lek. dent. Agata Duda

nic nie stoi na przeszkodzie żeby oszlifować zęby i zabezpieczyć je koronami tymczasowymi - często robi się tak że szlifujemy zęby a dopiero po kilku dniach robimy wyciski - dobór koloru również można zrobić na kolejnej wizycie - po wybielaniu kolor stabilizuje się do 14 dni
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk