Pocenie się i uczucie gorąca w nocy

Witam, co pare dni budze sie w nocy i jest mi strasznie goraco choc gdy sie klade spac jest mi bardzo zimno. Gdy w srodku nocy jest mi tak goraco czuje, ze lekko sie poce, ale nie tak bardzo bym musiala zmieniac pizame. Czy to moze byc objaw czegos powaznego, czy tylko tego, ze sie w nocy zgrzalam pod koldra?

Witam! Opisane objawy najprawdopodobniej nie są powodem do niepokoju. Mogą wiązać się z rozwijającą się w organizmie infekcją lub trudnością w adaptacji do zmiennych warunków atmosferycznych. Warto jednak wykonać podstawowe badanie krwi - morfologię z ręcznym rozmazem oraz ocenić funkcję tarczycy poprzez badanie poziomu hormonu TSH.