Podawanie jogurtu w 8 miesiącu życia

Mój synek ma 6 miesięcy. Gdy skończy 8 (ok.) chciałabym mu podać jogurt. Wszystkie przeznaczone dla dzieci pełne są cukru i aromatów. Podobno da się zrobić taki na mleku modyfikowanym. Jak to zrobić? Czy można podać jogurt naturalny 8-miesięcznemu szkrabowi?

Witam, zgodnie ze schematem żywienia niemowląt (zarówno karmionych piersią jak i sztucznie) jogurty i kefiry można podawać od 11 miesiąca życia. Polecam jogurty naturalne do których może Pani dodać np starte jabłko, morele, brzoskwinie, winogrona, kiwi, mango, melon. Od 12 miesiąca można podawać owoce cytrusowe. Podawanie jogurtów w 8 m. ż. nie jest dobrym pomysłem. Proszę trzymać się schematu żywienia niemowląt, który został opracowany przez ekspertów na podstawie wielu badań. Zbyt wczesne podawanie produktów może mieć niekorzystny wpływ na zdrowie malucha np. zbytnio obciążać układ pokarmowy i nerki.