Podawanie płynów 8-tygodniowemu dziecka

Witam, mam 8tygodniowe dziecko. Karmię mlekiem modyfikowanym Bebilon Comfort, dziecko nie chce pić ani wody, ani herbatek. Wypija max 30ml w ciągu dnia, czasem tylko zdarzy się, że wypije 80ml czy nawet 100ml. Co mam robić? Boję się, że w takie upały się odwodni. Podaję wodę i herbatkę poprzez butelkę, łyżeczką próbowałam to wypluwa albo zachłysta się. Jak poczuje, że z butelki leci woda lub herbatka od razu języczkiem wypycha smoczek. Proszę o radę.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Powinna Pani udać się na wizytę do lekarza pediatry, który oceni czy niechęć dziecka wynika z choroby. Być może konieczne będzie nawadnianie dożylne.