Podawanie wody z miodem i cytryną dziecku

Witam. Zbliża się okres jesienno-zimowy który sprzyja różnego rodzaju infekcją. U nas w domu babcia podawała nam do picia codziennie wodę z cytryną i odrobiną miodu i naprawdę choroby zdarzały się bardzo rzadko, czy mogę to podawać 15 miesięcznej córce? Dodam że miodku już próbowała i nie zauważyłam nic niepokojącego. Chciałam zapytać także o tran, czy warto go podawać? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,
może Pani podawać miód z cytryną lub z mlekiem dziecku,
ze względu na dużą ilość cukrów prostych do 2 łyżeczek dziennie. Tran warto przyjmować ale najlepiej wprowadzić do diety dziecka ryby.