Podawanie naturalnego miodu dla 16-miesięcznej córki

Witam.Jestem mamą 16 miesięcznej Basi,chciałąm zapytać czy mogę już zacząc podawać naturalny miód;mam akacjowy,bo duzo rozbierznych informacji jest na ten temat ,jedni mówia że tak a inni specjaliści twierdzą że zawartość jadu kiełbasianego przekreśla podawanie tego spacyfiku nawet do 12 lat dziecka.I jak to jest prosze państwa z tym ,,miodkiem'' proszę o pomoc.Pozdrawiam.

Jeśli dziecko nie ma żadnych alergii pokarmowych (rozumiem, że większość produktów została już wprowadzona do diety) to można spróbować podać niewielką ilość (na początek 1 łyżeczkę) miodu. Musi to oczywiście być miód dobrej jakości, którego pochodzenie znamy. To prawda, że miód jest silnym alergenem ale jest też wartościowym składnikiem diety i jeśli dziecko nie ma alergii to można go podawać po skończeniu pierwszego roku życia.