Podejrzenie alergii na mleko u dziecka karmionego piersią

Witam! Karmię piersią i od dwóch miesięcy jestem na diecie bezmlecznej ze względu na podejrzenie alergii u mojego obecnie 12- tygodniowego dziecka. Synek nie ma już wysypki, kupki są jeszcze trochę śluzowate. Czy i kiedy mogę zastosować prowokację z produktem mlecznym? Od jakiego produktu zacząć? W jakich ilościach i czasie? Po jakim czasie widać, że produkt uczulił? Jakie są objawy "prawdziwej"alergii na białko krowie? Czy powinna, suplementować się wapnem?

może pani spróbować stosować masło, małe ilości jogurtu itp. jeśli u dziecka zaobserwuje pani niepokój, kolki luźne stolce to proponuje podać dziecku DELIKOL ( preparat zawierający enzym potrzebny do trawienia mleka) oraz florę bakteryjna np. Dicoflor - jaka podaje się przy antybiotykoterapii, bakterie te tez pomagają trawic mleko. U dzieci występuje często nie alergia a nietolerancja mleka bo układ enzymatyczny maluszka nie jest jeszcze odpowiednio gotowy do trawienia zwiększających się ilości zjadanego mleczka.