Podejrzenie czerniaka na nodze

karolina lat 26.od 3 lat z tylu na nodze mam malego czarnego pieprzyka(wtedy go zauwazylam).dzisiaj ma on wymiary:3mm na 3,5mm.Bylam ostatnio u dermatologa ktory stwierdzil po badaniu ze moze byc to czerniak i dal mi skierowanie do onkologa(wizyta dopiero 19 maj)strasznie sie boje stad pytanie do was:czy ten maly czarny okragly pieprzyk moze byc na sto % czerniakiem?strasznie sie boje bo naczytalam sie roznych rzeczy w internecie ..POMOCY bo nie wytrzymam do 19 maja

Proszę nie drapać, nie urażać. W dniu wizyty będzie usnięty w całości. A dopiero badanie histo-patologiczne tej zmiany wykaże czy rzeczywiście było jakieś zagrożenie. Na pewno będzie wszystko dobrze. Pozdrowienia

Witam
Cóż, odpowiedz jaki jest charakter zmiany skornej moze dac dopiero badanie histopatologiczne przeprowadzane po jej wycieciu.
W sytuacji takiej , jak Pani, zwykle konsultacja ma charakter profilaktyczny. Znamiona usytuowane w lokalizacjach tzw dystalnych( stopa , podudzie , dlonie , nos itd) wtcinane sa profilaktycznie, bowiem statystycznie , w przyszłości dają wiekszą szansę na rozwinięcie zmiany złośliwej.
Tak więc proszę cierplwie czekać na konsultacje, nie denerwować sie na zapas. I koniecznie poddać się leczeniu zaproponowanemu po konsultacji.