Podejrzenie padaczki i wynik tomografii komputerowej

Podejrzenie padaczk. Tomografia ok. Czynność podstawowa eeg symetrycznie złożona z rytmu alfa o częst. około 9,5-10c/s. R.Z obecna. W okolicach środkowo-tylno-skroniowych występują pojedyncze fale theta 6-7z/s o ampitudzie tła. Hv nasila zmiany. Ponadto podczas i po stymulacji Hv trzykrotnie zarejestrowano kilkusekundową,średnionapięciową czynność napadową, rejestrowalną we wszystkich odprowadzeniach, najwyraźniej w skroniach złożoną z serii monomorficznych fal theta 5-6c/s amitudzie do 50uV.

Witam! Wynik badania nie jest prawidłowy. Pełnej interpretacji powinien dokonać jednak lekarz prowadzący w oparciu o dotychczasową historię choroby i badanie kliniczne.

Często jes tak iż badania informujące nas o strukturze CUN są ok a badania czynnościowe - EEG wykazuje patologię napadową. Wówczas to mówimy iż jest epi cryptogenes (bez zmin organicznych) widzieć bowiem należy iż czasem napady mogą mieć związek np z procesem wypierającym w/cz.
To tak jak np w badaniach serca czasem jest tk że badania iforomujące o budowie, strukturze są oka badanie czynnościowe - EKG jest jest patologiczne - np migotanie przedsionków, migotanie komóri to może być (przy prawidłowej budowie ) zagrożeniem dla życia