Zapytaj lekarza

7 3 7 , 0 4 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Podejrzenie torbieli jądra lub najądrza

Na prawym jądrze pojawił się guz wielkości tik taka. Zaczęło się miesiąc temu. 2 dni temu guzik powiększył się trochę i pobolewał. Teraz jest niby ok, bo nie boli, lecz mam wrażenie, że cały czas go czuję. Do lekarza będę mógł pójść dopiero na święta Bożego Narodzenia, ponieważ jestem obecnie za granicą. Proszę o pomoc, czy mogę poczekać tyle czasu?
MĘŻCZYZNA, 29 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Trudno mi ocenić co to może być bez bezpośredniego badania. Taka zmiana być może jest torbielą jądra lub najądrza. Wymaga to dokładnej diagnostyki (konsultacja urologiczna i zapewne USG). Jeśli zmiana nie jest bardzo bolesna i nie powiększa się można w tej sprawie skonsultować się z lekarzem w trybie planowym (np. za 1-1,5 miesiąca).

Specjalista chirurgii ogólnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy