Podejrzenie włókniaka części lędźwiowej prawej

Witam serdecznie, Mam podejrzenie włókniaka części lędźwiowej prawej.Pani doktor powiedziała,że nie muszę nic z tym robić chyba,że mi przeszkadza to można wyciąć.Tu właśnie mam pytanie czy jedyny sposób na zbadanie tego jest wycięcie ? Czy jest inna możliwość zbadania czy to na pewno włókniak? Żadnych badań nie dostałam tylko albo czekać, albo mam wyciąć i dać do badania.Proszę o pomoc i pozdrawiam :)

Jeżeli zmiana jest stosunkowo duża to można zrobić biopsję i dać do badania histopatologicznego. Jeżeli zmiana jest mała to nie ma to sensu i lepiej od razu wyciąć oddając również do badania. Ale jeżeli Pani Doktor tak rozpoznała to podejrzewam, że zrobiła to na podstawie wieloletniego doświadczenia i należy jej wierzyć.