Podkurczanie nóżek u półrocznego dziecka

Witam, Moj 6 miesięczny synek przy próbie stawiania go pod paszki, obciąga palce, prostuje nóżki i zaraz je szybko podkurcza, jakby go parzyło podłoże. Nie stawia całych stópek tylko napina je i jakby wbija palce w podłoże. Czy to normalne? Ogolnie stopy ma miekkie i bawi się nimi leżàc na pleckach. Rozwojowo tez jest dobrze. Na wszystkich portalach napisane jest ze takie objawy moga niepokoic ale nie napisane jest co jest tego przyczyna. Pozdrawiam
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu
Lek. Marta Gryszkiewicz
97 poziom zaufania

W 6tym miesiącu jest to normalne i nie powinno Pani niepokoić. Jednak przy najbliższej wizycie u pediatry proszę zgłosić lekarzowi swoje wątpliwości. Specjalista fachowo zbada dziecko i będzie w stanie z całą pewnością wykluczyć ewentualne zaburzenia (*ja nie mogę tego zrobić, gdyż opieram się wyłącznie na Pani opisie, a nie badaniu klinicznym).

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Bóle nóżek u dziecka

Moja córeczka ma 2 latka i 10 miesięcy, od dłuższego czasu (kilku miesięcy) skarży się na bóle nóżek i brzuszka. Po krótkim spacerze nie chcę chodzić, odpoczywa. Jest wyraźnie zmęczona. Od dwóch miesięcy ciągle choruje, infekcja za infekcją. Zaczęło się od wirusowego zapalenie jamy ustnej z wysoką gorączką przez siedem dni. Skarżyła się wtedy również na bóle nóżek i rączek, potem dwa razy infekcja z biegunkami i dwa razy infekcja górnych dróg oddechowych. Obecnie ma kaszel, zanik głosu i zatkany nosek. Przyjmuje flixotide, singulair sinecod i nasivin do noska. Dodatkowo bardzo powoli schodzą jej siniaki, które nabija szybko i często. Wyniki zleconych przez lekarza badań są następujące: Morfologia: leukocyty 6,7 tys/ul erytrocyty 4,2 mln/ul hemoglobina 11,7 g/dl hematokryt 33 % MCV 77 fl, MCH 28 pg, MCHC 35,8 g/dl, płytki krwi 396 tys/ul limfocyty 41% inne (eco, bazo mono) 12% neutrofile 47%, limfocyty 2,7 tys/ul, inne (eco,bazo,mono) 0,8 tys/ul, neutrofile 3,2 tys/ul, RDW-CV 14 % PDW 9 fl, MPV 8,22 fl, P-LCR 13% Rozmaz krwi gran segmentowane 46 %, gran. kwasochłonne 1%, limfocyty 52%, monocyty 1% OB 19 mm/h glukoza 89 mg/dl żelazo 59 ug/dl CRP

KOBIETA, 3 LAT ponad rok temu
Lek. Magdalena Pikul
88 poziom zaufania

Witam! No te wyniki w zasadzie nie są niepokojące i nie wskazują na żadną chorobę. Wszystkie parametry są mniej więcej w granicach normy. Wszystko jeszcze zależy czy badając dziecko pediatra zauważył jakieś nieprawidłowości, ale jeśli nie to pewnie to zmęczenie, bóle nóżek mogą być spowodowane właśnie przez te częste infekcje. Z kolei jeśli dziecko ma teraz większy kontakt z innymi dziećmi (czy to w żłobku czy to w przedszkolu, czy może rodzeństwo częściej ostatnio choruje) to takie nawracające infekcje są niestety normalne w jej wieku. Nie mam możliwości zbadania dziecka, ani uzyskania większej ilości informacji na jego temat, dlatego nie mogę się jednoznacznie wypowiedzieć czy konieczna jest dalsza diagnostyka. Musi o tym zadecydować pediatra. Natomiast tak jak mówię z badań nie wynika nic specjalnie niepokojącego. Można spróbować wzmocnić dziecko preparatami witaminowymi dla dzieci, być może to jakoś pomoże, a o ewentualnym dalszym postępowaniu musi zadecydować pediatra. Pozdrawiam!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Szpakowatość nóżek u dziecka

Witam Moja córeczka ma rok i 4 miesiące. Byliśmy u ortopedy bo ma krzywe nóżki, diagnoza szpakowatość nóżek. Zagrożenie krzywicą. Zbadaliśmy poziom wit D.. Wynik wyszedł 25,30. wg normy podanej na wyniku 10-30 oznacza nieznaczny nie dobór. Teraz muszę jej podawać ale nie wiem ile bedzie odpowiednie. Dodam że jest na mleku Nan Pro 3 (3xdziennie) waży 10kg. Niestety nasza pediatra kazała kupić wit. D ale nie określiła dawki. coreczka jest zdrowa i rozwija się prawidłowo.
KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu

Dzień dobry,

Nie istnieje coś takiego jak szpakowatość kończyn dolnych. Pewnie ma Pani na myśli szpotawość czyli wadę polegającą na nieprawidłowym ustawieniu kości. Co do dawki najlepiej będzie jeśli skontaktuje się Pani z pediatrą, który leczy dziecko. Ważną rolę odgrywa tutaj fizjoterapia- proszę o tym pamiętać. Im szybciej zacznie Pani w tym kierunku coś robić tym efekty będą lepsze.

Pozdrawiam serdecznie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty