Podniesienie zgryzu przy wstawianiu zęba

Witam. Zdecydowałam się wstawić ząb (górna 5). Moja dentysta nie opilowuje mi sąsiednich zębów do konca tylko zdecydowała podnieść zgry. Jednak ja nie mogę się przyzwyczaić do tego. Ciągle czuje ze dolne zęby stukają o siebie. Pani twierdzi że można się przyzwyczaić. Wszędzie czytam o tym że przy wstawianiu zeba na zasadzie mostu sąsiednie zeby trzeba opilowac. Co mam zrobić? Czy podniesienie zgryzu przy wstawianie zeba jest normalne ? Co lepsze ?

DZień dobry. Przy wstawianiu zęba może się okaza
, że nie ma dostatecznie dla niego miejsca, czyli, że nastąpiło obniżenie zgryzu. Wtedy należy zgryz podnieść. Dotyczy to jednak wszystkich zębów w jamie ustnej. Nie można mieć wrażenia, że zęby stukają o siebie tylko w jednym miejscu. Jeżli zgryz jest podniesiony na całej powierzchni szczęki, może na początku wymagać przyzwyczajenia. Dlatego dobrze jest zacząć leczenie od noszenia szyny nagryzowej. Serdecznie pozdrawiam Urszula Jarosz