Podrażnienia po operacji wycięcia jelita

Synek mojej siostry jest 3 tygodnie po operacji wycięcia 20 cm jelita ( choroba Hirschsprunga). Ma bardzo podrażnione okolice odbytu, nikt z lekarzy nie umie powiedzieć czym i jak leczyć te rany. Szukamy pomocy na własną rękę, ale nie mamy takiej wiedzy, by zweryfikować, co może mu pomóc, a co zaszkodzić. Dodam, ze chłopczyk ma 9 miesięcy.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety w ramach porady internetowej nie mam możliwości bezpośrednio ocenić opisanych zmian występujących u dziecka, co wyklucza możliwość polecenia jakichkolwiek konkretnych leków. Proszę jednak porozmawiać ze specjalistą chirurgiem dziecięcym, który bez wątpienia odpowie na pytanie jak powinno wyglądać dalsze leczenie.