Podskórne guzki na czole, kręgosłupie i nadgarstku, które znikają po ok. 12 godzinach

Witam, od ok. 5 lat co jakiś czas, w różnych odstępach czasowych, z reguły wieczorem (co 2 tyg, raz na miesiąc, co 3-4 miesiące) pojawiają mi się na czole, kręgosłupie i na nadgarstku prawej ręki (w tych samych miejscach) podskórne guzki (opuchlizna), nie zmieniające koloru skóry, twarde, lekko bolesne przy dotyku. Po ok. 12h znikają. Przy czym guzek pojawiający się na nadgarstku powoduje drętwienie palców, uczucie niedokrwistości i bolesne "rwanie" ręki . Co to może być i ew. gdzie się udać?

Piotr Pilarski

Ciężko odpowiedzieć bez oglądania zmian. Proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego.

Pozdrawiam.