Podwyższona lipaza i USG brzucha

Proszę o interpretację badań krwi,które zrobiłem z uwagi na to,że 2 dni tempo posiłku poczułem silne kłucie w lewym boku nasilające się przy wdechu.Ustąpiło w 15 min.W niedzielę też się pojawiło (po posiłku)ale na kilkanaście sekund.USG brzucha robiłem w maju było ok.Wyniki:Glukoza 95mg/dl,Amylaza 68U/L,Lipaza 69,1LU/L norma do 51LU/L,AST 25U/L,LDH 166LU/L, Ob 2,pozostałe składowe morfologi w normie.Mocz ok.Co może być przyczyną podwyższonej lipazy?Dziękuję serdecznie za odpowiedź.Pozdrawiam.P

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane wyniki badań powinny być zinterpretowane w całości w oparciu o aktualny stan kliniczny. Proszę zatem udać się na wizytę kontrolną do lekarza rodzinnego.