Podwyższone CRP i OB i hemoglobina na dolnej granicy normy

Witam. Mam 29 lat. Rok temu wykryto u mnie guzka piersi. Zrobiłam biopsję, która na szczęście nie wykazała żadnych zmian nowotworowych. Ponieważ występowały u mnie nieregularne miesiączki zrobiłam usg, które wykazało torbiel jajnika. Tabletki antykoncepcyjne G*** wyeliminowały ten problem. Obecnie miesiączkuje regularnie, jednak jestem osłabiona i ospała. Często łapię infekcje – w ciągu 1 miesiąca 3 razy miałam anginę. Za 1 razem dostałam antybiotyk na 7 dni A***, po kilku dniach angina powróciła – dostałam na 14 dni A***, po którym znowu angina powróciła, więc doktor przepisał mi na 10 dni kolejny antybiotyk D***. Ponieważ cały czas bardzo bolały mnie stawy, dostałam skierowanie na wyniki. Bardzo proszę o ich interpretację oraz wskazanie, w którym kierunku szukać, co może być przyczyną bólu stawów oraz ogólnego osłabienia organizmu? Leukocyty 6,6 tys./ul, erytrocyty 3,9 mln/ul, hemoglobina 12,3 g/dl, hematokryt 36%, MCV 92 fl, MCH 31 pg, MCHC 34,1 g/dl, płytki krwi 271 tys./ul, limfocyty % 30, inne (EO, Bazo, Mono) % 14, neutrofile % 56, limfocyty 2,0 tys./ul, inne (Eo, Bazo, Mono0# 0.9 tys./ul), neutrofile # 3,70 tys./ul, RDW-CV 13%, PDW 9 fl, MPV 8,52 fl, P-LCR 14%, OB 32, CRP 18,05, RF ujemny.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Aby postawić prawidłową diagnozę, należy przede wszystkim mieć możliwość zbadania pacjenta i zebrania dokładnego wywiadu.

Z nadesłanych wyników można jedynie wnioskować, że w Pani organizmie toczy się jakiś proces zapalny (podwyższone CRP i OB, hemoglobina na dolnej granicy normy).

A zatem – ważne, aby zbadał Panią lekarz – ocenił węzły chłonne, wątrobę, śledzionę, ale także gardło. Uważam, że warto byłoby także pobrać z gardła wymaz na posiew. Bóle stawowe bywają czasami konsekwencją zakażenia paciorkowcem. Dlatego też należy oznaczyć z krwi ASO (miano przeciwciał przeciwko paciorkowcom). W zależności od wyników badań, wdrożone zostanie odpowiednie leczenie.

Pozdrawiam serdecznie