Przyspieszone OB u kobiety

Witam i bardzo proszę o pomoc w interpretacji moich wyników. Jestem kobietą i mam 18 lat, od dłuższego czasu ciągle czuję się senna (nawet sypiając 9-10 h) i zmęczona. Leukocyty 4,6 tys/ul. Erytrocyty 4,5 mln/ul. Hemoglobina 12,8 g/dl. Hematokryt 39,90%. MCV 89. fl MCH 29 pg. MCHC 32,1 g/dl. Płytki krwi 239 tys/ul. Limfocyty % 37. Inne (Eo, Bazo, Mono)% 10. Neutrofile% 53. Limfocyty# 1,7 tys/ul. Inne (Eo, Bazo, Mono)# 0,5 tys/ul. Neutrofile# 2,43 tys/ul. RDW-CV 13%. PDW 15 fl. MPV 11,60 fl. P-LCR 39. OB 14 mm/h. TSH 1,785 qIU/ml. Z góry dziękuję za pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani!

Jedyną nieprawidłowością wśród przedstawionych wyników jest przyspieszony OB, który u kobiet nie powinien przekraczać 12 mm/h. Może to świadzcyć o istnieniu stanu zapalnego, jednak przyczyna może być też inna. Jeśli występują dodatkowe objawy bądź jeśli wartość przekraczająca normę będzie się utrzymywała, należy zgłosić się do lekarza.

Pozdrawiam serdecznie